Beton Delme

Beton Delme Karot makinası inşaat sektöründe kullanılan bir makinadır. Karot anlamına gelen kelimedir. Beton delme işlemi sırasında karot makinası kullanılmaktadır. Çeşitli makinalarla, yapılarda karot makinası yardımı ile delik açılması işine beton delme denir. Karot ile delme yöntemi, uygulanması en kolay ve en pratik yöntemledendir. Beton deldirme işlemi çok iyi karot makinası kullanabilen ustalar tarafından yapılmalıdır. delme işleminde önce, işlem yapılacak yerde aplikasyonun yapılması, yanlış bir uygulama yapılmaması açısından daha sağlıklı olacaktır. Karot makinası çok iyi sabitlenmeli ve titreşimi önlemek açısından çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle bugün karot makinası ile uygun aparatatlar kullanılarak 4m derinlige kadar beton delebilmekteyiz. Karot makinası su ile çalışmaktadır.

Karot

Beton Delme Niçin Yapılır?

Karot beton delme işlemi titiz bi şekilde yapılmalıdır. Böylelikle betona zarar verilmemiş olur. Karot makinası ile beton delme işlemi sırasında kullanılan makina uçları çok önemlidir. Karot makina ucu yanlış kullanıldığında delme sırasında ciddi zararlar vermekte, çok fazlasıyla ses yapmaktadır. Karot ucu doğru kullanıldığında etrafa ve çevreye zarar vermez ve ses yapmamaktadır. Bu nedenle karot makinası profesyonel uzman kip tarafından yapımlalıdır. Karot beton delmesinin işlemi inşaat sektöründe çok terçih edilen hale gelmiştir.

Karot, beton delme işlemlerini kaliteli ve sorunsuz şekilde yapmaktadır. İnşaat sektöründe güvenilir bir firma olan Karotcular, beton delici güvenilir ekibi ile hizmetinizdedir. Demir donatılı ve demir donatısız beton zeminlerde, beton delme işleri, elektrikli ve hidrolik karot makineleri ile yapılmaktadır. İstenilen çapta tesisat yeri açılımı yapmak mümkündür. Karot ile beton delme yöntemi, uygulanması en kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Istanbul’da beton delme işlemi yapmak istiyorsanız profesyonel kadrosuyla Istanbul Karotcular her zaman hizmetinizdedir…

Beton Delme Nasıl Yapılır?

Karot makinası beton delme ve betona şekil vermek için de kullanmaktayız. Eski uygulamara göre beton delme işlemi uzun zaman almaktaydı. bu sayede delme işlemi kısa sürede olmakta ve zaman kazanımındada yardımcı olmaktadır. Karot makinası ile sadece beton delmenin değil her türlü kaya ve mermeride delmek, kesmek mümkündür. Sadece delinecek olan alanın türüne göre, uygun karot uçları özen ile kullanılmalıdır. Beton kesme makinasının kullanılmadığı yerlerde, karot makinası kullanılmalı ve yan yana delikler açılarak traşlama yöntemiyle istenilen ebatlarda beton delme işlemi yapılmaktadır. Tesisat elektrik, su, doğalgaz deliklerinin açılmasında havalandırma delikleripencere yeri açılımındada karot makinası kullanılmaktadır. Değişik markalarda karot makinaları mevcuttur bu yuzden beton delme kapasiyeleri, karot makina uçları delinecek alana göre en uygunu kullanılmalıdır. Karot beton delme ve bir çok işlemde kullanılan çok özel ve değerli bi makinadır.

Beton Delmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karot makinası kullanımı oldukça yorucu ve zor bir makinadır. Özen ve dikkat gerektirmektedir. Uzun yıllar karot makinası kullanan ustaların yanında staj görüp, gözlemleyip iyi eğitim alıp o şekilde kullanılmalıdır. Karot beton delme işlemi oldukça özen gösterilmesi gereken bi işlem olmakla birlikte, çalıştığımız işinde uzman ekibimiz ile sorunsuz, kusursuz ve de hatasız bir şekilde yapmaktayız. Firmamız olarak karot beton delme ustalarımız işinde sayğınlık kazanmış, donanımlı olamalarına özen göstermekteyiz. Karot beton delme işleminde firmamız olarak işimizde en iyi olduğumuzu ve hassas olduğumuzu iddia ediyoruz. Karot beton delme olarak her konuda siz değerli müşterilerimizin yanında olduğumuzun garantisini verdiğimizi bilmenizi isteriz.