Karot Beton Kesme Delme

Karotçu

Karot Nedir? Karot’u ilk olarak germanler olarak bilinen almanlar, betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, karot makinasını keşfetmişlerdir. Karot makinesi silindir şeklinde betonu delerek, silindir içerisinde kalan betonu çıkartmayı başarmışlardır. Betonu silindir şeklinde delme işine karot ve bu işi yapanlara karotçu denilmiştir., Karot ile beton delme işini yapan, karot makinaları ile yapanlara da karotçu ismi verilmesi delinen kısmın havuca benzemesindendir. İnşaatlarda beton delme, kesme işini yapanlara karotçu denilmektedir.

Beton Delme

Yapılarda karot makinesi yardımıyla delik açılması işine beton delme denir. Beton delme işlemi, yatayda ve düşeyde, donatılı veya donatısız her türlü betonda, titreşim olmaksızın yapılmaktadır.

Beton Kesme

Beton kesme, kapı, perde betonu kesimleri, pencere kesimleri kolon ve kiriş kesimleri, havalandırma boşlukları, asansör boşlukları, merdiven kesimleri beton ve sert zeminlerin kesiminde kullanılmaktadır.

Karot

Karot makinesi ile çalışmak bir hayli zor ve meşakatlidir. Bunun yanı sıra karot makinesi firmalar ve kişiler tarafından çoğu zaman temin edilmek yerine kiralanmakta ya da çalıştırılmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise karot makinesinin maliyetidir. Karot makinesi havuş şeklinde cisimlerin delinmesini sağlamaktadır. Karot makinesi ile verilen hizmetlerin bazıları; karot, karotçu, beton delme, beton kesme, beton kırma, bina yıkımı, kimyasal ankraj gibi ve numune almak için pek çok konuda hizmet alabilirsiniz.

HİZMETLER
Karotçu
Beton Kesme
Beton Delme
Hidrolik Kesim
Asfalt Kesme
Kompresörlü Kırım
Asfalt Derz Kesme
Karot

www.karotcular.com
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]