Karotçu

Karotçu Son zamanlarda adı sıkça dillendirilen ve ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi. Karotçu ya bukadar ihtiyaç duyulmasının sebeplerinden biriside Kentsel dönüşümdür… Karot kelimesi İngilizce, de HAVUÇ kelimesine karşılık gelmektedir. Karot ile ilgili çalışmalar ilk olarak Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makineleri olarak adlandırdığımız makineyi icat etmişlerdir. Hiçbir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45º- 90º lık açılarla , Q20 çap Q700 çap arası, 600 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir. Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delmekarotcu makineleri ve uygulamaları akla gelmektedir. Karot kelimesi İngilizce’de havuç kelimesine karşılık gelmektedir. Kavram olarak Core Drill olarak adlandırılır.

Duvar kesme işlemi : Demir donatılı veya donatısız betonlarda vibrasyonsuz hasarsız, tahribatsız sulu sistem hidrolik raylı, uzaktan kumandalı yatayda ve dikeyde kalıp gibi beton kesme özelliğine sahiptir. beton Kesme işlemi. Karot ile demir donatılı veya donatısız betonlarda vibrasyonsuz, hasarsız, tahribatsız sulu sistem elmaslı beton Kesme işlemi. Asfalt kesme işlemi. Yüksek performans hızlı kesme ve belirtilen metreye göre asfalt kesme işlemi

Beton Kesme işlemi : Beton kesim işleri firmamız personelince hidrolik beton kesme makineleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapınızda sonradan yapmak istediğinin değişikliklerden birisi yeni bir kapı açmak ya da pencere boşluğu açmak gibiyse doğru firmayla çalışmanız çok önemli. Firmamız 1.kalite hidrolik karot ve beton kesme makineleriyle yerinize gelerek kesilecek alan dışına zarar vermeden kesim işlemi uygulanmaktadır. Firmamız beton kesimi yapacağı alanda işe başlamadan önce fizibilite çalışması yaparak kesim yapılacağı alanın derinliği, yataylığı, demir donatılmış olması işin zaman ve fiyatını değiştirecek etkenlerdendir.